Strona PSM 1965-1968                                                      Strona główna

Zjazd nawigatorów numer 20 (2017)


Kolejne, pierwsze w tym roku, spotkanie nawigatorów, czyli 20-ty Zjazd (2017) odbyło się w restauracji o swojsko brzmiącej nazwie "Gęś i spółka" w Sopocie w dniu 18 maja 2017.
Początkowo zapowiadało się bardzo dobrze i licznie, gdyż zgłosiły się 32 osoby. W ostatniej chwili jednak 6 osób się wycofało i ostatecznie stawiło się 26 uczestników. Skończyło się dobrze, bo restaurator w swej uprzejmości zwrócił całą zaliczkę. Obecni byli: A. Bański, Stachu Błażkow, Zbychu Byczyński, Jurek Cieciuch, Kajtek Jackowski, Adam Jelonek, A. Kaciuba, Kris Kłopotowski, Marek Kokotkiewicz, Stachu Kraska z żoną, Krzysztof Kühn, Adam Lasek z Daną, A. Miklas, W. Nawrocki, W. Nowacki z Ulką, Oleszek G. solo, Stokowy, Szwedziński, Maciej Walczak, Jan Zgajewski, Stef Zieliński. Był też Kazik Tarnowski i Kris Perliński, wdowa po Andrzeju.
Spotkanie było okazją do premiery i prezentacji wydania książki Kosynierzy z "Daru..." - znowu razem. Jest to zbiór opowiadań 11 autorów - kapitanów z naszego rocznika. Niektóre opowiadają o czasach jeszcze szkoły morskiej, inne o okresie po niej. Dotychczasowi czytelnicy twierdzą, że to dobra książka, dlatego warto mieć tę pozycję w swoich zbiorach. Jest to swoista kontynuacja Kosynierów z "Daru Pomorza". Padła nieśmiała propozycja, żeby dopisać jeszcze jeden tom. Tym razem pod tytułem Kosynierzy z "Daru..." - zawsze razem. Jeśli dobrze pójdzie i pisarze dopiszą, to publikacja ta będzie gotowa na 50-lecie ukończenia szkoły w roku 2018.
Podczas spotkania, jak mówią politycy, udało się uniknąć niezręczności, a wszyscy okazali się być ludźmi honoru. To dziś ważne.
Propozycja, żeby następne spotkanie zorganizować na San Escobar lub Maderze nie spotkała się z entuzjazmem, więc znowu w Sopocie.
Dobrze było znowu się skrzyknąć.
Oczywiście nie zabrakło toastu za zdrowie Mirka, który nie mogł uczestniczyć, bo akurat przebywał w szpitalu. Było za tych co na morzu. Miłym akcentem były podziękowania dla organizatora, który od 21 lat nie zrażając się krytyką i uwagami cierpliwie doprowadza do spotkań. Następnym razem spotykamy się 18 maja 2018.
Tradycyjnie już w przeddzień dużego zjazdu odbył się prywatny, mały zjazd mający charakter rozgrzewki przed zjazdem właściwym. Dodatkowo 21 maja odbył się tak zwany postzjazd, który niektórzy nazwali psotzjazdem.

1 Dyskusje

3 3

3 3

3

3


 Strona PSM 1965-1968                                                      Strona główna