Strona PSM 1965-1968                                                      Strona główna

Zjazd nawigatorów numer 19 (2016bis)


Kolejne, drugie w tym roku, spotkanie nawigatorów, czyli 19-ty Zjazd (2016bis) wydarzył się restauracji "SPHINX" w nowym hotelu "Molo" tuż obok "Rezydenta" w Sopocie w dniu 7 października 2016.
Obecni byli: Tarnowski, Miciński z żoną Jolą, Borcz z Ewą, Stachu Kraska z żoną, A.Kossowski z żoną, Łukawski, Pawlik z Małgosią, Kaciuba, Bański, Cieciuch, A.Jelonek, Miklas, Andrzej Filipczyński, Stokowy, Szwedziński, Szymankiewicz z Barbarą, Nawrocki i ja. Jest też i Kris Perliński, wdowa po Andrzeju.
Przy okazji omawiamy nowe wydanie Kosynierów z "Daru Pomorza". Wydawca twierdzi, że sprzedaje się dobrze.
Jeszcze raz proponuję, żeby każdy z nas albo przynajmniej kilku napisało jakieś bardziej współczesne wspomnienia, które potem można wydać w postaci pracy zbiorowej.Wygląda, że jak na razie jest sześciu skłonnych napisać kilka stron. Oby poszło dobrze. Teraz już mniej obawiam się, że nie znajdzie się tylu chętnych, żeby sklecić chociaż ze dwieście stron.
Spotkanie jest też okazją do prezentacji artykułu w Obserwatorze Morskim, w którym opisane zostały nasze zjazdy i inne sprawy rocznika. Niestety, redakcja nie uniknęła błędu i podpisy pod zdjęciami Zbyszka Cygana i Andrzeja Kaciuby zostały zamienione.
Na ponowny wniosek Jurka Cieciucha zjazd w 2018 roku, z okazji 50-lecia ukończenia szkoły PSM będzie miał charakter wyjazdowy. Prawdopodobnie w jakiejś wsi kaszubskiej. Jurek zobowiązuje sie do pomocy w organizacji tegoż wydarzenia.
Jak mówił klasyk: Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Zupełnie inaczej niż w sejmie - tej wylęgarni "dobrych" obyczajów i kolebce "wysokiej" kultury.
Dobrze było znowu się skrzyknąć. Następnym razem spotykamy się w maju 2017 - prawdopodobnie w piątek 19-go o 18:00.

1 Dyskusje

3 3

3 3

3


 Strona PSM 1965-1968                                                      Strona główna