Szóste spotkanie nawigatorów PSM Gdynia 1965-1968
Kolejne szóste już spotkanie nawigatorów odbyło się w dniu 26 kwietnia 2002 w godzinach 1900 do 0300.
Podobnie jak w zeszłym roku zjazd miał charakter wyjazdowy. Wynajęto znowu restaurację w tym samym prywatnym pensjonacie. Do dyspozycji znowu był bar, który cieszył się sporym powodzeniem, chociaż nie ze względu na podawane tam napoje, ale dlatego, że było tam trochę spokojniej niż na dużej sali. Mniej więcej połowa uczestników skorzystała z noclegu w licznych pokojach lub wygodnych apartamentach. Pozostali wrócili na nocleg do własnych domostw, albo udali się do swych letnich chatek położonych na Kaszubach. Ci, którzy nocowali mogli jeszcze nazajutrz rano omówić wszystkie tematy, których nie zdążyli zakończyć wieczorem. Rzeczywiście było o czym pogadać. Zauważyłem, że coraz mniej mówi się o czasach szkolnych, a więcej o teraźniejszości i przyszłości. To chyba dlatego, że wszelkie ważniejsze wspominki z dawnych lat zostały już opracowane podczas poprzednich spotkań.
W tym roku pojawiło się aż czterech nowych, czyli takich, którzy nie mieli jeszcze szczęścia uczestniczyć w poprzednich zlotach. Byli to: Adam Jelonek, który pojawił się wraz z małżonką oraz Krzysztof Kłopotowski, Leszek Morkis i Wójcik Andrzej, który dotarł aż z Olkusza.
Ponadto byli też Cieciuch Jerzy, Filipczyński Andrzej, Kopeć Kazimierz, Kossowski Andrzej, Kraska Stanisław, Łuć Jerzy, Łukawski Mirosław, Płonka Janusz, Puchalski Jerzy, Szwedziński Andrzej, Uciński Henryk, Zgajewski Janusz, Zieliński Stefan i Roman Żaczek. Jak co roku czyli już po raz szósty zjawili się Zbyszek Byczyński, Andrzej Pawlik, Kazik Tarnowski, Marek Szymankiewicz i Gabriel Oleszek.
Było też sporo pań. Z przyjemnością powitaliśmy żonę Andrzeja Filipczyńskiego, Stacha Kraski, Jurka Łucia, i Adama Jelonka, które spotkały się z nami po raz pierwszy oraz Irenę Pawlik, Chris Szymankiewicz, Hanię Zgajewską i Margot Żaczek, które na niejednym zjeździe już się wybawiły. W sumie w tegorocznym zjeździe wzięło udział trzydzieści jeden osób, w tym żadnych niezadowolonych. Omówiono planowane na przyszły rok nowe, poprawione i rozszerzone wydanie książki: "Kosynierzy z Daru Pomorza", które ma posiadać zmodyfikowany tytuł: "Kosynierzy z Daru.. trzydzieści lat później". Andrzej Pawlik dostarczył "Garść wspomnień z praktyki na "Janie Matejce"", co za jego zgodą zostanie zamieszczone w nowej książce. Ponadto kilka osób obiecało podrzucić jeszcze trochę innych materiałów. Ciekawe kiedy pomysł ten zostanie zrealizowany do końca.
 


Dyskusje na siedzącoRozmowy na stojącoDebaty mieszane

Strona: PSM 1965-1968                                                                         Strona główna