Strona Główna

Bursztynowy Mieczyk im. Macieja Płażyńskiego


Sopockie organizacje nagrodzone
23 listopada 2011 roku w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyła się XVII Gala Nagród
Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, który był pomysłodawcą tych obecnie bardzo prestiżowych nagród.
Warto tutaj podkreślić, ze w Województwie Pomorskim funkcjonuje, jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy, ponad 20 tys.
Organizacji pozarządowych, najwięcej w kraju.
Tym samym wielka konkurencja i prestiż w zdobyciu takich nagród.
Podczas uroczystości zostały wręczone cztery nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.
Miło jest nam poinformować i podkreślić, że w gronie laureatów znalazły się trzy organizacje sopockie.
Z rąk fundatorów nagród głównych /przyznanych przez kapitułę/- Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Wicewojewody Pomorskiego - Pana Michała Owczarczaka, jedną z czterech głównych nagród otrzymało Stowarzyszenie "Na Drodze Ekspresji" za innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań.
Sopocianie doskonale znają ich dokonania jak również rokrocznie organizowane festyny i targi pracy.
Wyróżnienie otrzymała Fundacja Sopockie Korzenie działająca na rzecz ocalenia od zapomnienia pamiątek po festiwalach i historii rock'n'rolla, a wielkie uznanie należy się im za dorobek organizowanego cyklicznie Ogólnopolskiego Konkursu "Wspomnienia Miłośników Rock'n'Rolla.
Wyróżnieniami nagrodzono również Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON oraz Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy z Chorobą Alzheimera.
Nagrodę specjalną i list gratulacyjny otrzymało Stowarzyszenie Sopocki Dom /10 rocznica powstania/ , którego głównym zadaniem jest prowadzenie placówki wsparcia dziennego, inaczej zwanego ogniskiem wychowawczym, a przez dzieci popularnie zwanym "fundi" czy też" sopockim domem".
O randze tego wydarzenia świadczą również dodatkowe nagrody specjalne, które osobiście wręczali m. innymi Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, a w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak. Po uroczystym wręczeniu nagród odbył się niezwykle gorąco przyjęty, recital Grzegorza Turnaua,
Współorganizowany z Europejskim Centrum Solidarności. Koncert i Gala odbyły się przy pełnej widowni, a profesjonalna organizację zapewniło Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku z jego Dyrektorem Jerzym Boczoniem na czele.
Ta Gala to wielki sukces dla sopockich organizacji i zachęta do dalszej aktywnej pracy dla wielu bezimiennych wolontariuszy


Copyright: Małgorzata Szpak


Strona Główna