Strona Główna

8. Smak winy -  wydana 2001

Powieść marynistyczna, której akcja toczy się współcześnie. Głównym bohaterem jest kapitan statku - mieszkaniec Gdańska. Akcja powieści rozgrywa się w Gdańsku, w Trójmieście oraz częściowo na morzu na pokładzie statku.
Chociaż treść książki jest fikcyjna, to w pełni zachowane są realia statkowe, a niektóre opisane wydarzenia zaistniały naprawdę. Również emocjonalne kłopoty bohatera przestawione w powieści odzwierciedlają problemy z jakimi borykał się niejeden człowiek morza.
Kapitan Kalina, którego kariera zawodowa oraz życie osobiste układały się dotychczas bez większych kłopotów zostaje postawiony przed groźbą utraty pracy oraz zniszczenia szczęścia rodzinnego. Dodatkowo dręczy go wspomnienie groźnego wypadku morskiego, w którym uczestniczył. Nowa praca w Izbie Morskiej oraz nowa znajomość pozwalają mu na powolne wydostanie się ze stanu zniechęcenia i apatii. Nadal dręczą go różnorakie wątpliwości.
Kolejny niespodziewany rejs pomaga mu wyjaśnić okoliczności wypadku sprzed lat oraz na nowo ułożyć życie osobiste. W książce występuje szereg groźnych sytuacji na morzu. Niektóre z nich są opisem wydarzeń przeżytych przez autora lub jego przyjaciół.

Aby zamówić książkę zadzwoń:
Wydawnictwo Marpress (2001)
tel. (58) 301-47-00
e-mail: biuro@marpress.pl
website:www.marpress.pl

Strona Główna